Na co zwrócić uwagę przed sprzedażą samochodu?

Każdy z nas myśli czasem o zakupie nowego samochodu, jednak zwykle jesteśmy ograniczeni domowym kapitałem. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie sumy przeznaczonej na nowe auto jest sprzedaż starego pojazdu.

Ażeby zbyć samochód musisz go najpierw wycenić. Szczegółowo należy sprawdzić stan techniczny auta zarówno jego wygląd na zewnątrz i wewnątrz. Z tego powodu winieneś dbać o swój samochód, żeby go sprzedać po atrakcyjnej cenie.

Wygląd zewnętrzny

Przed sprzedażą auta należy sprawdzić jego nadwozie. Jeśli w karoserii dostrzegalne są wcięcia dobrym pomysłem będzie ich reperacja. Nie zapomnij, iż jeśli będziesz malował jakikolwiek element musisz dopasować dokładnie taki kolor, żeby na „pierwszy rzut oka” nie było widać miejsca malowania. Czasem delikatne zadrapania to nic wielkiego, ale trzeba się nimi natychmiast zająć. Szczegółowo obejrzyj wszystkie drzwi, głównie od strony kierowcy. Jeśli zawiasy okażą się zbyt luźne to winieneś natychmiast je naprawić.

Wnętrze samochodu

Siedzenia samochodu nie powinny wyglądać na zużyte. Upewnij się, iż wszystkie kontrolki w kokpicie są sprawne. Bardzo istotną kwestią jest to, żeby w pojeździe zamontowane było sprawne radio. Nie ma nic gorszego niż cisza podczas długiej podróży. Upewnij się, że wycieraczki nie pachną stęchlizną. Znakomicie działająca skrzynia biegów, silnik, sprzęgło i hamulec to gwarancja uzyskania pomyślnej oferty.

Stan i dokumentacja pojazdu

Wszystkie dokumenty samochodu powinny być w porządku. Nabywający musi mieć pewność, iż po kupnie nie będzie miał kłopotów na gruncie prawnym.

Używane auto zbyć można za pośrednictwem Internetu albo udając się do miejsca jak skup aut Warszawa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.